6 липня під час чергового засідання науково-технічної ради у сфері технічного регулювання при Мінекономрозвитку презентовано довідник Blue Guide, який створений з метою інформування про міжнародну діяльність України у сфері метрології та технічного регулювання. Довідник містить корисну для українського виробника інформацію для виходу на європейський та міжнародні ринки. Крім того, довідник містить посилання на веб-ресурси з важливою інформацію щодо особливостей технічного регулювання в Украні і ЄС, а також ключові відомості щодо системи метрології, стандартизації, оцінки відповідності, акредитації та ринкового нагляду та  інформаційний огляд законодавства ЄС щодо безпеки продукції.

Blue Guide складений експертами Департаменту технічного регулювання та національних органів стандартизації за результатами заходів для українських експертів щодо системи технічного регулювання та оцінки відповідності в ЄС року за підтримки федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини.

Завантажити довідник можна за посиланням: http://bit.ly/29NoHNc.

В ході засідання науково-технічної ради, яка є дорадчо-консультативним органом Мінекономрозвитку, фахівці департаменту технічного регулювання піднімали питання реформи сфери технічного регулювання,  зокрема розвитку національного органу стандартизації .Детальніше зупинилися на питанні оптимізації цін на послуги з акредитації та моніторингу органів з оцінки, що надаються Національним агентством з акредитації України. «Для успіху реформи важливо стати більше орієнтованими на сервіс і заручитися підтримкою бізнесу. Саме у співпраці із сумлінними українськими компаніями ми зможемо сформувати необхідні експертні осередки і забезпечити всебічну підтримку реформи. Ми відходимо від зайвого регулювання, яке було притаманне пост-радянській системі стандартизації, і впевнено прямуємо до більш відкритої, європейської моделі технічного регулювання», – наголосив Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com